• Tytuł 1 slajdu podstrona
  • Tytuł 2 slajdu podstrona

Liga 5 za 2008 – Gala X-lecia Izby

W dniu 2 października 2009 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyła się „Gala X-lecia Żorskiej Izby Gospodarczej".

Impreza odbyła się w formie uroczystej kolacji z przenikającą się wzajemnie przez cały wieczór częścią oficjalną i muzyczną. Orkiestra PROMENADA wraz z czwórką solistów tj.: Grażyną Bieniek, Dagmarą Świtacz, Romualdem Spychalskim, Adamem Żaak zaprezentowała gościom szeroki repertuar muzyczny począwszy od arii z operetek m.in. Straussa, Lehara, Offenbach, poprzez muzykę musicalową, skończywszy na piosenkach kabaretowych.

Była to m.in. okazja do podsumowania 10‑letniej działalności Izby, zarówno na polu lokalnym, regionalnym jak i ponadnarodowym. Istotnym punktem programu Gali było wręczenie wyróżnień, nagród i odznaczeń.

W „Gali X-lecia Żorskiej Izby Gospodarczej" licznie uczestniczyli przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców i decydentów, ościennych Izb, Cechu Rzemiosł Różnych z Żor, jak i reprezentanci władz publicznych, w tym m.in.: Pani Małgorzata Handzlik - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pan Tadeusz Gruszka - Senator RP, Pan Antoni Motyczka - Senator RP, Pan Krzysztof Gadowski - Poseł na Sejm RP, Pan Bolesław Piecha - Poseł na Sejm RP, Pan Zygmunt Łukaszczyk - Wojewoda Śląski, Pan Marian Jarosz  - Radny Sejmiku
Województwa, Pan Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory.

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich nagrodzonych i uhonorowanych podczas Gali, którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy:

Dyplom Honorowy  za 10 lat członkostwa w Żorskiej Izbie Gospodarczej (w kolejności alfabetycznej):

  • AG. Łakota Sp. j.
  • Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A.
  • A Plus Net s.c.
  • DOMPLUS Sp. z o.o .
  • Drukarnia "OLDPRINT" s.c. H. Skupień i St. Pidek
  • ESKULAP Sp. z o.o.
  • F.H.U. HADEX Bogusław Hanzlik
  • Firma Consultingowo-Doradcza "VALUER" s.c. Zespół
  • Rzeczoznawców Barbara Sobik-Molitor Krzysztof Molitor
  • Geo-Bud-T.B.M. Sp. z o.o.
  • ING Bank Śląski S.A. Oddział w Żorach
  • KOMBI-2 Sp. z o.o.
  • MIKRUS Firma Przewozowa
  • PHU "ABACUS" s.c.
  • PHU "COMPLEX" Lech Wietrzyk
  • PHU "PANEL-BIS"
  • PPHU EURO-MIX Sp. z o.o.
  • PPHU LAZAR-E Eugeniusz Lazar
  • PPHU POL-DOM Sp. z o.o.
  • PPU A-P Żory Sp. z o.o.
  • PPUH "FABET" Sp. z o.o.
  • PPUH "Thermodom" Sp. z o.o.
  • PRO - ARDES Pracownia Projektowa Arch. Piotr Gawliczek
  • PW "SMAK" Firma Rodzinna Pysz Sp. z o.o.
  • PW "ProGeo" s.c. Bożena Zabieglińska, Magdalena Zabieglińska
  • Zakład Usług Specjalistycznych Roman Sozański
  • ZUH Euromot Sp. z o.o.

Laureaci konkursu LIGA 5 za 2008, (w kolejności alfabetycznej):

  • Centrum Zaopatrzenia Budowlanego ,,HADEX"
  • Klimosz Sp. z o.o.
  • NETMETIS Sp. j.
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ,,ProGeo" s.c. Bożena Zabieglińska Magdalena Zabieglińska
  • Usługi Budowlano – Montażowe Instalacje Wod-Kan, C.O. i Gaz Józef Adamaszek

Tytuł. „Przyjaciel Żorskiej Izby Gospodarczej" otrzymali:

  1. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
  2. Cech Rzemiosł Różnych w Żorach
  3. Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego
  4. Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach

Tytuł „Honorowy Członek Żorskiej Izby Gospodarczej" otrzymali:

  1. Małgorzata Handzlik Poseł do Parlamentu Europejskiego
  2. Adam Zdziebło Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego
  3. Zygmunt Łukaszczyk Wojewoda Śląski
  4. Waldemar Socha Prezydent Miasta Żory

Wyróżnienie pn. „Dobry Pracownik Żorskiej Izby Gospodarczej": Stefania Koczar – Sikora

Nagroda Europejski Przedsiębiorca 2008 w Żorskiej Izbie Gospodarczej: Klimosz Sp. z o.o.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego (w kolejności alfabetycznej):

  1. Ryszard Frajny
  2. Alojzy Gamoń
  3. Eugeniusz Lazar
  4. Franciszek Paździor
  5. Andrzej Zabiegliński

Odznaka Honorowa  „Za Zasługi Dla Energetyki": Ryszard Frajny

Odznaka Honorowa „Za Zasługi  Dla Ochrony Zdrowia": Róża Cichy-Jania

Odznaka Honorowa „Za Zasługi Dla Budownictwa" (w kolejności alfabetycznej):

  1. Józef Adamaszek
  2. Władysław Deręgowski
  3. Edward Skiba
  4. Zenon Smołka
  5. Andrzej Tymoszyk

Odznaczenia Państwowe:

  • Srebrny Medal Za Długoletnią Służbę: Zygmunt Jaworski
  • Srebrny Krzyż Zasługi: Andrzej Zabiegliński
  • Brązowy Krzyż Zasługi: Mariusz Lubszczyk
Realizacja: blueform.pl