• Tytuł 2 slajdu podstrona
  • Tytuł 1 slajdu podstrona

Dzień Przedsiębiorcy 2013 (Liga 5 za 2012)

 
Zakończyła się już II edycja imprezy pn. „Dzień Przedsiębiorcy", skierowanej zarówno do Przedsiębiorców, jak i Mieszkańców Żor.
Pomysłodawcą i organizatorem dnia jest Żorska Izba Gospodarcza, która do udziału zaprosiła Cech Rzemiosł Różnych w Żorach, Izbę Żorska Przedsiębiorczość oraz Śląskie Partnerstwo Gospodarcze.

W ramach „Dnia Przedsiębiorcy" odbył się finał konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu", prelekcje z zakresu przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych oraz seminarium szkoleniowe z prawa pracy.
Zwieńczeniem dnia była Gala „Dnia Przedsiębiorcy", w której wzięło udział ponad 150 osób z różnych środowisk, w tym przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, Urzędu Marszałkowskiego oraz organizacji gospodarczych z regionu a także lokalni przedsiębiorcy.

Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody finalistom konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2013". Wręczyli je przedstawiciele firm, które ufundowały nagrody w Konkursie, Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Piotr Wojaczek, Bożena Klimosz z firmy Klimosz Sp. z o.o., Krystyna Gamoń z Kancelarii Podatkowej ROWINGA oraz Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Żorach Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, dr doc. Krzysztof Piskorczyk. 

Kolejnym punktem programu było wręczenie wyróżnienia „Liga 5 za 2012 rok". W tym roku wyróżnienie to otrzymało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ad Acta Sp. z o.o.
W trakcie Gali „Dnia Przedsiębiorcy" wręczono również wyróżnienia specjalne. Tytuł „Przyjaciela Żorskiej Izby Gospodarczej" za wkład w budowanie efektywnej współpracy, otrzymała Stefania Koczar-Sikora, była pracownica Izby, która od 2009 roku pracuje w Urzędzie Marszałkowskim, ale przez cały czas pamięta o Izbie, wspiera, doradza i pomaga. Nie zapomniano też o niezwykłym oddaniu i zaangażowaniu w działalność Izby jej wieloletniego Prezesa, Andrzeja Zabieglińskiego, który otrzymał tytuł „Honorowego Członka Żorskiej Izby Gospodarczej".
Następne wyróżnienia to „Dynamiczne Przedsiębiorstwo 2012" oraz „Dynamiczne Mikroprzedsiębiorstwo 2012". W kategorii „Dynamiczne Przedsiębiorstwo 2012" wyróżnienie otrzymała Klinika Chirurgii Endoskopowej Sp. z o.o., zaś w kategorii „Dynamiczne Mikroprzedsiębiorstwo 2012" firma BLUEFORM Marcin Kozłowski.
Konkurs „Firma Przyjazna Mieszkańcom" rozpoczął się już na kilka miesięcy przed „Dniem Przedsiębiorcy". W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 29 firm z całego regionu. Podczas Gali nastąpiło uroczyste wręczenie tego wyróżnienia. Z rąk Prezydenta Miasta Żory, Waldemara Sochy, otrzymały je Zakłady Techniki Komunalnej Sp. z o.o. w Żorach.
Kolejnym akcentem było wręczenie Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Odznaka Honorowa to zaszczytne honorowe wyróżnienie, nadawane osobom, jak również instytucjom czy organizacjom, które poprzez swoją działalność wnoszą wybitny wkład w rozwój gospodarczy, naukowy, kulturalny i społeczny województwa śląskiego. Jak co roku dzięki staraniom Żorskiej Izby Gospodarczej takie odznaki przyznane zostały osobom z naszego lokalnego środowiska. Srebrną Odznakę, z rąk Radnego Województwa Śląskiego, Mariana Jarosza, otrzymała Grażyna Krzemińska, zarządzająca firmami POL-DOM Sp. z o.o. oraz Centrum Oświatowym ALFA. Złotą Odznakę Honorową otrzymał Mirosław Klimosz, Prezes Zarządu firmy Klimosz Sp. z o.o.
Odznaka Honorowa za Zasługi dla Budownictwa nadawana jest przez Ministra Infrastruktury, pracownikom architektury i budownictwa za szczególne osiągnięcia w dziedzinie architektury i budownictwa oraz innym osobom za zasługi lub osiągnięcia w tej dziedzinie, nadawana jest po 20 latach pracy w budownictwie. Odznaki, z rąk Wojewody Śląskiego, Zygmunta Łukaszczyka otrzymali Janusz Karwot, współwłaściciel firmy Geo-Bud Sp. z o.o. i Roman Sozański, właściciel firmy Zakład Usług Specjalistycznych Roman Sozański.
W programie Gali przewidziano również wręczenie Dyplomów Honorowych z okazji 10-lecia Członkostwa w ŻorIG-u dla:
- F.H.U.P Bernard Dudek
- P.W. Ad Acta Sp. z o.o.
- P.H.U SIS SERVICE. s.c.
Na część artystyczną Gali złożyły się występy Zespołu „Wesołe Nutki" z Towarzystwa Wspierania Twórczości Dzieci i Młodzieży „BALLO" oraz uczniów Szkoły Muzycznej w Żorach. Po części oficjalnej odbył się bankiet.
Realizacja: blueform.pl