• Tytuł 2 slajdu podstrona
  • Tytuł 1 slajdu podstrona

Dzień Przedsiębiorcy 2014 i XV-lecie Żorskiej Izby Gospodarczej

 
Zakończyła się już III edycja imprezy pn. „Dzień Przedsiębiorcy", skierowanej zarówno do Przedsiębiorców, jak i Mieszkańców Żor.
W tym roku, obchody „Dnia Przedsiębiorcy" połączone zostały z Jubileuszem XV-lecia istnienia Żorskiej Izby Gospodarczej.

W ramach „Dnia Przedsiębiorcy" odbyły się prelekcje z zakresu przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych, seminarium szkoleniowe z prawa pracy, otwarty Zarząd ŻorIG oraz gala.

Gala „Dnia Przedsiębiorcy", tym razem połączona z obchodami XV-lecia Żorskiej Izby Gospodarczej, która zgromadziła w sali MOK wiele znaczących postaci, w tym – I Wicewojewodę Śląskiego, Radnego Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Żory, radnych, gości ze stowarzyszeń gospodarczych z okolicznych miast a także miejscowych przedsiębiorców. Padały miłe słowa i pochwały pod kątem biznesu, wręczono mnóstwo nagród za osiągnięcia i zaangażowanie.
W pierwszej kolejności, zgodnie z protokołem, nadane zostały odznaczenia państwowe. Z rąk I Wicewojewody Śląskiego, Andrzeja Pilota, Lech Wietrzyk otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, a Bogusław Hanzlik został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi.
Kolejnym punktem programu było wręczenie wyróżnienia „Liga 5 za 2013 rok". Jest to nagroda przyznawana przez przedsiębiorców zrzeszonych w Żorskiej Izbie Gospodarczej firmom, które sprawnie zarządzane, z powodzeniem działają na lokalnym rynku i mogą pochwalić się różnorakimi osiągnięciami.
W tym roku, z uwagi na jubileusz Izby, wyróżnienie „Liga 5" otrzymały 3 firmy:
  • F.H.U.P. Bernard Dudek
  • Geo-Bud-T.B.M. Sp. z o.o.
  • SIS SERVICE P.U.H. s.c. E. Sitko, W. Sobociński
Następne wyróżnienia to „Dynamiczne Przedsiębiorstwo 2013" oraz „Dynamiczne Mikroprzedsiębiorstwo 2013". Celem Konkursu było wytypowanie przedsiębiorstw, które w danym roku wykażą największą dynamikę rozwoju. Formuła Konkursu przewiduje porównanie wzrostu zatrudnienia oraz wzrostu przychodów w poszczególnych firmach. Zestawiane ze sobą są dane z roku, za jaki przyznawana jest nagroda w stosunku do roku go poprzedzającego.
W kategorii „Dynamiczne Przedsiębiorstwo 2013" wyróżnienie otrzymała Klinika Chirurgii Endoskopowej Sp. z o.o., zaś w kategorii „Dynamiczne Mikroprzedsiębiorstwo 2013" Restauracja „Pod Arkadami" Beata Rubik-Stępień.
Celem kolejnego Konkursu tj. „Firmy Przyjaznej Mieszkańcom 2014" jest promowanie zasad dialogu społecznego, popularyzacja postaw biznesowych przyjaznych społeczeństwu, promocja firm, których aktywność znacząco wpływa na rozwój miasta i poprawę standardu życia mieszkańców oraz firm, które angażują się w życie lokalne. Konkurs ten, rozpoczął się już na kilka miesięcy przed „Dniem Przedsiębiorcy". Podczas Gali nastąpiło uroczyste wręczenie tego wyróżnienia. Tym razem otrzymała je Szkoła Językowa PASCAL z Wodzisławia Śląskiego.
Na podstawie ustalonego w roku 2009 Regulaminu, Zarząd Izby może wyróżniać osoby, które niekoniecznie są z nią związane, a mimo to aktywnie działają na jej rzecz i w szczególny sposób przyczyniają się do jej rozwoju. W trakcie Gali „Dnia Przedsiębiorcy" wręczono więc wyróżnienia specjalne. Tytuł „Przyjaciela Żorskiej Izby Gospodarczej" za wkład w budowanie efektywnej współpracy, otrzymał Zygmunt Łukaszczyk, a tytuł „Honorowego Członka Żorskiej Izby Gospodarczej" nadano Janowi Olbrychtowi.

Z okazji XV-lecia Izby, Zarząd ŻorIG postanowił wyróżnić również jedną z Pracownic Biura Izby. Za za zaangażowanie, wkład pracy i niejednokrotnie duże poświęcenie nagrodę „Dobrego Pracownika Żorskiej Izby Gospodarczej" otrzymała Aneta Bagińska.
Kolejnym akcentem było wręczenie Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego
Odznaka Honorowa to zaszczytne honorowe wyróżnienie, nadawane osobom, jak również instytucjom czy organizacjom, które poprzez swoją działalność wnoszą wybitny wkład w rozwój gospodarczy, naukowy, kulturalny i społeczny województwa śląskiego. Srebrne Odznaki, z rąk Radnego Województwa Śląskiego, Mariana Jarosza, otrzymali:
  • Bernard Dudek
  • Krystyna Gamoń
  • Jolanta Pasierbek
W programie Gali przewidziano również wręczenie Dyplomów Honorowych z okazji 10-lecia Członkostwa w ŻorIG-u dla:
  • Kancelaria Radców Prawnych LEXUS-CONSULTING Gicala, Koczar, Ostrowski, Pokorski, Sp.p.
  • NETMETIS Sp.j.
Na część artystyczną Gali złożyły się występy zespołów tanecznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach oraz uczniów Szkoły Muzycznej w Żorach. Część oficjalna przeplatała się z występami artystycznymi oraz poczęstunkiem. Ostatnim punktem wieczoru była zabawa taneczna.
Zarząd Izby pragnie podziękować wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie „Dnia Przedsiębiorcy 2014".
Realizacja: blueform.pl