• Tytuł 2 slajdu podstrona
 • Tytuł 1 slajdu podstrona

Dzień Otwartych Drzwi w PUP Żory (14.11.2017))

 
Informujemy, że dnia 14  listopada br. w godzinach od 10.00 do 14.00  Powiatowy Urząd Pracy w Żorach zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi

Na Dzień Otwarty przyjęły zaproszenie takie instytucje jak:

 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
 • Urząd Skarbowy,
 • Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości SA w Żorach,
 • Straż Graniczna  z Bielska-Białej.

Pracodawcy będą mogli uzyskać istotne informacje z zakresu  zmian planowanych od  nowego roku dot. między innymi:

 • jednego konta w ZUS,
 • obowiązku przesłania rejestrów VAT w formie  Jednolitego Pliku Kontrolnego do Urzędu Skarbowego,
 • możliwości zatrudnienia cudzoziemców,
 • pozyskiwania dotacji,
 • funduszu pożyczkowego,
 • usług szkoleniowych z dofinansowaniem 80%.

Z kolei pracownicy PUP będą udzielać informacji na temat form wsparcia, które będą realizowane w 2018 roku. Doradcy klienta pomogą dobrać  ofertę do swoich potrzeb oraz zapoznać się z  instrumentami rynku pracy.

Wtorki z JPK_VAT – szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym

 
Jesteś mikroprzedsiębiorcą? Nie wiesz co to JPK_VAT? Przyjdź a dowiesz się więcej.
W każdym urzędzie skarbowym w listopadowe wtorki będzie można uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego. Akcja skierowana jest w szczególności do mikroprzedsiębiorców – to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT.
W każdy wtorek listopada o godz. 13:00 w Urzędzie Skarbowym w Żorach będą prowadzone specjalne szkolenia, podczas których będzie można dowiedzieć się czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu. W mieście Żory dotyczy to ponad/przeszło 2000 przedsiębiorców.
Szczegółowe informacje organizacyjne będą udzielane w poszczególnych urzędach.
JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.
Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją fiskusowi jako JPK_VAT.
Ci z nich, którzy zdecydują się na przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego jeszcze w tym roku (za październik, listopad, grudzień 2017), będą mogli liczyć na szybszy zwrot VAT (czas oczekiwania zostanie im skrócony z 60 do 25 dni).
jpk baner_mn

Dzień Przedsiębiorcy 2017 - relacja

 
„Dzień Przedsiębiorcy 2017" już za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
 
Gala „Dnia Przedsiębiorcy" zgromadziła wielu znaczących gości, w tym przedstawicieli władz, stowarzyszeń gospodarczych z okolicznych miast, radnych, przedstawicieli placówek oświatowych oraz miejscowych przedsiębiorców. Spotkanie było okazją do wyróżnienia tych, którzy nas wspierają i pomagają nam w naszych działaniach.
 
W tym roku, wyróżnienie „Liga 5", czyli nagrodę przyznawaną przez przedsiębiorców zrzeszonych w Żorskiej Izbie Gospodarczej firmom, które sprawnie zarządzane, z powodzeniem działają na lokalnym rynku i mogą pochwalić się różnorakimi osiągnięciami, otrzymały 3 firmy:
 
Celem Konkursu „Firma Przyjazna Mieszkańcom 2017" było promowanie zasad dialogu społecznego, popularyzacja postaw biznesowych przyjaznych społeczeństwu, promocja firm, których aktywność znacząco wpływa na rozwój miasta i poprawę standardu życia mieszkańców oraz firm, które angażują się w życie lokalne. W głosowaniu online oddano ponad 15 tysięcy głosów. Podczas Gali nastąpiło wręczenie tego wyróżnienia. Tym razem otrzymała je Firma Nifco Korea Poland Sp. z o.o.
 
Jak co roku Zarząd Izby wyróżnia również osoby i instytucje, które niekoniecznie są z nią związane, a mimo to aktywnie działają na jej rzecz i w szczególny sposób przyczyniają się do jej rozwoju. W trakcie Gali „Dnia Przedsiębiorcy" wręczono więc wyróżnienia specjalne. Tytuł „Przyjaciela Żorskiej Izby Gospodarczej" za aktywną współpracę z Izbą i jej wspieranie otrzymało Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych, zaś tytuł „Honorowego Członka Żorskiej Izby Gospodarczej" za wieloletnie działania na rzecz Izby, Pan Marek Myśliwiec.
 
Całość uświetnił koncert zespołu Wide World of Music Trio, który zaprezentował przeboje światowej muzyki w ciekawych, instrumentalnych aranżacjach. Zachwyt Gości słychać było jeszcze długo podczas kuluarowych rozmów.
 
 

Dzień Przedsiębiorcy 2017

 
Serdecznie zapraszamy wszystkich Izbowiczów oraz pozostałych zaproszonych Gości do udziału w gali uświetniającej „Dzień Przedsiębiorcy 2017”, która odbędzie się już w najbliższy czwartek, 26 października 2017 roku o godz. 18:00 w sali plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach przy ul. Dolne Przedmieście 1.
 
W programie jak co roku wręczenie nagród i wyróżnień, koncert muzyczny (rybnickiego zespołu Wide World of Music Trio w repertuarze instrumentalnych przebojów muzyki rozrywkowej) oraz bankiet.
 
Zapraszamy!
 

Czas pracy bez tajemnic - szkolenie, 18.10.2017 r.

 
Wraz z Inkubatorem Przedsiębiorczości w Żorach oraz Ośrodkiem Szkolenia Ad Acta Sp. z o.o. zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „Czas pracy bez tajemnic", które odbędzie się 18 października br. o godzinie 8:30 w Ośrodku Szkolenia Ad Acta Sp. z o.o. (ul. Węglowa 11).
 
Program szkolenia znajdą Państwo TUTAJ.
 
Szkolenie to służy przybliżeniu kluczowych kwestii związanych z jednym z najbardziej skomplikowanych zagadnień prawa pracy jakim jest problematyka czasu pracy.
 
Celem szkolenia jest przekazanie, usystematyzowanie i pogłębienie wiedzy niezbędnej do prawidłowego zarządzania czasem pracy, począwszy od wyboru optymalnego systemu czasu pracy, przez planowanie pracy w jego ramach, aż do ostatecznego rozliczenia godzin wypracowanych w okresie rozliczeniowym.
Szkolenie jest przeprowadzane w formie wykładowo-warsztatowej. Poszczególne bloki tematyczne omawiane są na tle licznych przykładów obrazujących praktyczną stronę danego problemu, co pozwala lepiej zrozumieć jego istotę. W trakcie szkolenia analizie poddane zostanie najistotniejsze orzecznictwo Sądu Najwyższego, a także stanowiska Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowej Inspekcji Pracy dotyczące czasu pracy.
 
Szkolenie poprowadzi doktor nauk prawnych, ekspert specjalizujący się w tematyce prawa pracy, doświadczony wykładowca, posiadający kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach.
 
Dla Izbowiczów oraz członków Cechu Rzemiosł Różnych w Żorach cena wynosi 150 PLN netto za 1 osobę. Dla pozostałych firm 490 PLN za 1 osobę.
 
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres biuro@zorig.zory.pl do 13.10.2017 r. Ilość miejsc ograniczona ze względu na warsztatowy charakter szkolenia.

Podkategorie

Realizacja: blueform.pl