• Tytuł 2 slajdu podstrona
  • Tytuł 1 slajdu podstrona

Festiwal Nauki i Techniki - Żory 2017 - zapraszamy!

 
W dniach od 22 do 27 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbędzie się Festiwal Nauki i Techniki Żory 2017. W dn. 22-25 maja zaplanowano spotkania dla Szkół, natomiast w dn. 26-27 maja odbędzie się finał.
 
Wydarzenie skierowane jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, grup zorganizowanych i osób indywidualnych.
 
W programie na 26.05.2017 r. zaplanowano:
WYKŁADY: „Zmierzch starego świata. Europejskie trony przed wybuchem Wielkiej Wojny"; „Matematyka królową nauk"; „O czym rozmawiają drzewa? Ukazanie w jaki sposób komunikują się ze sobą drzewa. Omówienie mechanizmu."; "Zjawisko zwane burzą".
WARSZTATY: „Zjawiska chemiczne i fizyczne w otaczającym nas świecie. Dlaczego, czemu i jak to się dzieje?"; warsztaty w towarzystwie zwierząt; warsztaty chemiczne – praca grupy z podziałem na pary, które będą wykonywały samodzielnie doświadczenia chemiczne oraz omawiały zagadnienia w zakresie nauk ścisłych.
KONKURSY ORAZ ZABAWY: quiz naukowo-kulturalny poświęcony najciekawszym reakcjom środowiska przyrodniczego na codzienne zmiany pogody oraz odczytywaniu nadchodzących zmian warunków atmosferycznych z obserwacji zachowania roślin i zwierząt; gra plenerowa: geocaching; Gra RPG dot. mnemotechniki "Kim będę w przyszłości".
 
W programie na 27.05.2017 r. zaplanowano:
WYKŁADY: „Co w trawie piszczy? Czyli jakich roślin unikać, projektując ogród"; „Badania środowiska w obszarach polarnych"; „Klastry energii i energetyka prosumencka – kierunki rozwoju"; „Wpływ nowoczesnych systemów sterownia w ruchu drogowym na ograniczenie strat czasu oraz emisji spalin wraz z omówieniem narzędzi oceny efektywności stosowanych strategii"; „Kosmiczna kieszeń"; MICROSOFT; „Zarządzanie usługami IT"
WARSZTATY: weterynaryjno-zoologiczne warsztaty w towarzystwie zwierząt; warsztaty chemiczne; "Zbudujmy razem miasto"
INNE ATRAKCJE, m. in.: interaktywny pokaz naukowy z udziałem publiczności; najnowsze i najciekawsze prace badawcze Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej; skamieniałości roślinne i zwierzęce; CKZiU: zajęcia z wizażu, prezentacja; ŻCOP: Inkubator przedsiębiorczości; PUP stoisko „Urząd pracy – w czym nam pomoże"? , quizy, konkursy, doradztwo zawodowe, ocena predyspozycji; ŻorIG: Prezentacja projektów skierowanych do młodzieży.
 
Szczegóły na stronie: www.festiwalnaukizory.wordpress.com oraz na PLAKACIE I i PLAKACIE II.
 
Zapraszamy do udziału. WSTĘP WOLNY!
Realizacja: blueform.pl